Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Kazandık Ama Mutlu Değilim!

Kazandık Ama Mutlu Değilim!

Darüşşafaka Doğuş basketbol takımı Başantrenörü Davit Blatt kazandıkları Pınar Karşıyaka basketbol takımı karşısında alınan galibiyete hiç sevinmediğini söyledi.  Bunu şu şekilde açıkladı. İyi hücum yapan bir takım ile etkili bir mücadele verdik. Bunun sonucunda rakip takımı 44 sayıda tutabildik. Ancak son periyodda 30 sayı atmalarına izin verdik. Son periyoda üstün olarak girdik ve buda oyun anlayışımızın değiştiğini gösteriyor dedi. Bunun iyi bir şey olmadığını söyleyerek bu yüzden mutlu olmadığını dile getirdi.

Spor Toto Basketbol Süper Ligi 11. Haftasında Darüşşafaka ile Pınar Karşıyaka’nın mücadelesine tanık olduk.  87 – 74 Darüşşafaka galibiyeti olsa da Davit Blatt bu skordan ve oyundan hiç mutlu olmadığını söyledi.

Maçın hemen ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan Davit Blatt şu ifadelere yer verdi.

Kazanmış olmamıza rağmen kendimi mutsuz ve bitkin hissediyorum. Hücum hattında önemli bir rakibe karşı iyi mücadele verdik. Son periyoda kadar her şey istediğimiz gibi gitti. İyi bir oyun sergiledik ancak son periyodda 30 sayı almalarına karşı kendimi nasıl mutlu edebilirim ki dedi.

Basın mensuplarından gelen bir soru ise şu şekilde oldu. Özellikle Ribaunt konusunda Türkiye’nin en iyisisiniz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna; Avrupa Liginde iyi değilsek bunun bir şey ifade etmediğini söyledi.

Pınar Karşıyaka Cephesinden ise şu şekilde bir yorum geldi.

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Nenad Markoviç, Darüşşafaka Doğuş takımına karşı iyi bir oyun sergiledik ancak rakip takımın etkili Ribauntları karşısında elimizden bir şey gelmedi.

Darüşşafaka Doğuş Basketbol takımını tebrik eden Başantrenör Nenad Markoviç, ilk yarı iyi oynayamadık. İkinci yarıda kendimizi toparlamayı bildik. Ancak sonuç ortada daha çok çalışmalıyız diyerek sözlerini sonlandırdı.