Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Korhan Aydanarığ:”Fenerbahçe fizik olarak çok üstün bir ekip”

Korhan Aydanarığ:”Fenerbahçe fizik olarak çok üstün bir ekip”

Basketbol Süper Ligi 1. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko ile OGM Ormanspor karşılaşmasından Fenerbahçe 105-72 ile rakibini mağlup etti.

FenerbahceBekovsOGM

ING Basketbol Süper Ligi 1. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko ile OGM Ormanspor arasında geçen karşılaşmada sarı lacivertli ekip 105-72’lik skorla sahadan galip ayrıldı. Maçın ardından OGM Ormanspor başantrenörü açıklamalarda bulundu.

OGM Ormanspor Başantrenörü Korhan Aydanarığ yenilginin ardından “Fenerbahçe’ye karşı basit hata yaparsanız cezayı keserler. Çok hazır değildik.” ifadelerini kullandı.

Korhan Aydanarığ’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

Maça daha kontrollü hücumlar edip tempoyu düşürme amaçlı başlamıştık ki, fena da ilerlemiyordu aslında. İkinci periyodun iki bölümünde çok ciddi hatalar yaptık. Fenerbahçe fizik olarak çok üstün bir ekip. Basit top kayıpları ve hücum ribaundu vermememiz çok önemliydi. İlk 13-14 dakika bunu iyi yaptık ancak orada bir kırılma yaşandı. İlk yarıyı yanlış hatırlamıyorsam 9 top kaybı yapıp 10 hücum ribaundu vererek kapattık. Zaten orada 20 sayılık bir fark oluştu. Fenerbahçe’ye karşı basit hata yaparsanız cezayı keserler. Çok hazır değildik, hazırlık döneminde sakatlarımız vardı. İlk defa geçen hafta toplanabildik. Bunu zaten bir hazırlık maçı olarak görüyorduk. Sonuç çok farklı oldu ama bu maçtan iyileri alıp, kötüleri unutacağız.