Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Maçın olaylı adamı Kalinic’ten flaş sözler!

Maçın olaylı adamı Kalinic’ten flaş sözler!

Fenerbahçe’nin Türk Telekom’u Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off turu üçüncü maçında 92-59 mağlup etmesinin ardından maçın hem yıldızı hem de olaylı adamı Nikola Kalinic açıklamalarda bulundu.

Kalinic açıklamasında Türk Telekom’da oynayanan bazı oyuncuları kast ederek, sezon boyunca kendilerine ‘saygısızca’ davrandıklarını iddia ederken şu ifadeleri kullandı:

Playofflar her zaman çok zorlu geçiyor. Onlara çok saygı duyuyorum ve çok iyi bir basketbol takımılar. İyi bir koç tarafından yönetilen ve ne istediğini bilen bir takım. Ama şunu da söylemeliyim. Onların sezon boyunca bazı oyuncularının bizim maçlardaki davranışları saygısızcaydı. Play-offlardaki ilk seriyi bitirdik. Beklediğimiz gibi zor bir seriydi. Harika bir basketbol takımı olduklarını biliyorduk. Şimdi TOFAŞ’a odaklanacağız.

Yıldız basketbolcu, Ankara’da Türk Telekom kazandığı maçta kötü şeyler olduğunu, bugün yaptığı hareketin Ankara’da rakip takım oyuncularının kendilerine yaptığını söylerken şöyle konuştu:

Önceki maçlarda da bazı kötü şeyler olmuştu. Bu akşamki maçtan bahsedecek olursak Ankara’da kazanırlarken sürekli bu hareketi yaptılar. Tribünlere yaptılar, kendi kendilerine yaptılar. Ben kaybettikten sonra konuşmam. Kaybedince eve gider kendi kendime ağlarım. Ben onlara Ankara’da neler yaptıklarını gördüğümü göstermek istedim.

KALİNİC’İN KONUŞMASINDA BAHSETTİĞİ O ANLAR

“SON MAÇLARDA KÖTÜ OYNADIĞIM ORTADA”

Son zamanlarda sakatlık problemlerinden dolayı kötü oynadığını aktaran Kalinic Bazı sakatlık problemleri yaşadım ama ben kaybettikten sonra konuşmam ve bahane aramam. Son maçlarda kötü oynadığım ortada ama biz idman yapıyoruz ve zaman geçiyor. Her gün iyileşmemiz için dinlenmemiz için bir fırsat. Bu Datome için de Vesely için de Joffrey için de aynı. Bu sayede daha büyük bir rotasyon ve takımımız olabilir dedi.

“TRİBÜNE KADAR DÜŞTÜM, BİZ SAVAŞARAK KAZANIYORUZ”

Fenerbahçe’de kazanmanın savaşarak olduğuna değinen yıldız basketbolcu Neredeyse tribünlere kadar düştüm. Takım arkadaşlarım, Sinan ve benim o topu smaçlamak için uçtuğumuz konusunda dalga geçiyor. Bugün bu isteğimizi gösterdik Bazı maçlarda bu yoktu ama Fenerbahçe‘de kazandığımız her şeyi böyle kazandığımızı hatırlamalıyız. Herkes savaşıyor, benchten gelen herkes bu isteği gösterdi ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eurohoops