Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Maçların ertelenmemesine bir tepki de Shane Larkin’den

Maçların ertelenmemesine bir tepki de Shane Larkin’den

Bu sezon Anadolu Efes'te fırtınalar gibi esen ve Türk Milli takımını tercih eden Shane Larkin, Türkiye'de maçların ertelenmemesine tepki gösterdi.

Shane Larkin sakatlandı

Bu sezon Anadolu Efes’te fırtınalar gibi esen ve Türk Milli takımını tercih eden Shane Larkin, Türkiye’de maçların ertelenmemesine tepki gösterdi.

Çin’de ortaya çıkan Coronavirüs’un büyük bir hız ile neredeyse tüm Avrupa’yı etkisi altına almasının ardından birçok Avrupa ülkesinde basketbol maçları iptal edilmişti.

Türkiye’de ise vaka sayısı Avrupa’dakinin çok daha az olmasından dolayı maçların seyircisiz oynanması kararı verilmişti.

Anadolu Efes’in süperstarı Shane Larkin de maçların seyircisiz de olsa oynanmasına tepki göstererek bu durumun güvenli olmadığını ve maçların ertelenmesi gerektiğini vurguladı.

Shane Larkin kişisel twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

Kararı alan kimseye corona virüs meselesini nasıl kontrol ettikleri noktasında saygısızlık yapmak gibi bir niyetim yok ancak diğer tüm ligler ertelenmiş ya da askıya alınmışken Türkiye Ligi’nin neden halen devam ettiğini anlayamıyorum. Maçların kapalı kapılar ardında oynanmasının durumu daha güvenli hale getirdiğini biliyorum ama bu yeterince güvenli DEĞİL. Bir basketbolcu olarak sahaya çıkıp rekabet etmekten daha fazla keyif aldığım hiçbir şey yok ancak virüs daha önceki haline göre çok daha büyük risk taşıyor. Bu yüzden bu maçları oynamaya değmez. Bu tamamen benim fikrim ve birçok oyuncunun benimle benzer hisleri paylaştığını biliyorum. Herkesin güvenliğinin öncelik olmasını istiyorum ve liglerin virüsle ilgili daha kontrollü bir noktaya gelene kadar askıya alınmasının en iyisi olduğunu düşünüyorum.