Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Muhsin Yaşar: “EuroLeague seviyesinde bir oyuncu olmak istiyorum”

Muhsin Yaşar: “EuroLeague seviyesinde bir oyuncu olmak istiyorum”

TOFAŞ'ın oyuncusu Muhsin Yaşar, kulübün sosyal medya hesabından yapılan "Yerel Kahramanlar" programı ile merak edilen soruları yanıtladı.

MuhsinYaşar-1

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ’ın oyuncusu Muhsin Yaşar, kulübün sosyal medya hesabından yapılan “Yerel Kahramanlar” programı ile merak edilen soruları yanıtladı.

Başarılı oyuncunun hedefi geçen sezonki performansını daha ileri bi seviyeye çıkartarak EuroLeague seviyesinde bir oyuncu olmak istediğini belirtti.

Basketbola henüz 10 yaşında Yalova’da başladığını belirten Yaşar, bir antrenörün yönlendirmesi ile basketbola başladığını anlattı.

Yaptığı açıklamaların tamamı ise şu şekilde:

“İLK DÖNEMLERDE ÇOK ZORLANDIM”

“İlk transfer olduğumda çok heyecanlıydım. Büyük bir kulübe geliyorsunuz, altyapısıyla ünlenmiş büyük oyuncular çıkartmış bir kulübe geldiğim için çok heyecanlıydım. İlk dönemlerde zorlandım ama oradaki aile ortamı oradaki antrenörlerin yardımıyla o süreci hızlı atlattım. Hem yeni bir ortamın zorluğu, hem idmanların yoğunluğu, temposu beni çok zorlamıştı. Sonraki dönemlerde bunlara alışıp uyum sağladım”

“KAYA PEKER’DEN ÇOK ŞEY ÖĞREDİM”

“Çok tecrübeli isimler vardı, Orhun (Ene) ağabeyin geldiği ilk sezondu. Kaya (Peker) ağabeyden çok şey öğrendim, bana çok yardımcı oldu. Örnek alabileceğim bir 5 numaraydı. Özellikle floater atışını ondan öğrendim. Bu öğrendiğim atış özellikle geçen yıl bana çok yardımcı oldu. Barış (Ermiş) ağabey ile uyumum çok iyiydi. Bana çok kolaylık sağladı, asistleri, saha içi ve saha dışı yardımları benim performansımı çok etkiledi”

“TRİBÜNÜN DESTEK VERMESİ ÇOK HOŞUMA GİDİYOR”

“Bu dönemde yerli ve yabancı tecrübeli oyuncuların yardımı çok oldu. Bunu saha içerisinde özgüvenimizi artırarak hissettik. Biz de bu kültür ile büyüdüğümüz için gençlere en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bursa tribününün de bana destek vermesi çok hoşuma gidiyor. Geçen yılki performansımı çok etkiledi. Dolu tribünde herkesin Muhsin Muhsin diye bağırması saha içerisindeki duruşumu, özgüvenimi çok etkiliyor. O açıdan taraftara çok teşekkür ediyorum”

“HEDEFİM EUROLEAGUE SEVİYESİNDE BİR OYUNCU OLMAK”

“Hedefim Euroleague seviyesinde bir oyuncu olmak. Her genç oyuncu ilk çıktığında zorlanır ancak TOFAŞ ailesi, kültürü, tesisleri bu dönemi kolaylaştırıyor. Genç oyunculara tek tavsiyem sabırlı olup çok çalışmaları”