Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic: “Çok savaşan bir ekibi yendik”

Obradovic: “Çok savaşan bir ekibi yendik”

Fenerbahçe Beko, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 17. haftasında Türk Telekom'u 87-64'lük skorla mağlup etmesinin ardından başantrenör Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 17. haftasında Türk Telekom’u 87-64’lük skorla mağlup etmesinin ardından başantrenör Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Rakiplerinin çok agresif ve çok savaşan bir bir ekibe karşı, çok iyi basketbol oynayarak galip geldiklerini ifade eden Obradovic şöyle konuştu:

“Şu an 3. olan bir takıma karşı oynadık. Rakibimizin gücünün ne olduğunu anlayarak hazırlandık. Bugün oynayış şeklimizden çok mutluyum. Oynayan her oyuncu ilk saniyeden son saniyeye kadar hem hücum hem savunmada agresif olmaya çalıştılar, en önemlisi de bu. İyi olmayan bazı anlar vardı ama genel olarak iyi basketbol oynadığımızı söyleyebilirim.
Oyuncularımı galibiyetten ötürü tebrik ederim, çok savaşan ve varlığını göstermeye çalışan bir rakibe karşı aldık bunu. Panathinaikos maçı öncesi bizim için güzel bir hazırlık oldu. çünkü Telekom da Panathinaikos gibi hücum ribaundalrında etkili, Stimac da çok ribaunt aldı.
Çok önemli bir dönem var önümüzde, Panathinaikos ile başlıyoruz. Bu hafta sıkı çalışmamız çok önemli. Taraftarımıza güzel desteklerinden ötürü teşekkür ederim.”

Fenerbahçe’nin İtalyan yıldızı Melli ise şu ifadeleri kullandı:

“Agresif bir maç oldu. Genel olarak kontrol bizdeydi. Üçüncü çeyrekte odağımızı kaybettik. Bizim için çok zor oldu, Münih’te kötü kaybettik. Bir çok yönden takıma katkıda bulanbildiğim için çok mutluyum. Bugün koçun söylediği gibi kararlı bir biçimde oynadığımı söyleyebilirim.”