Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic: “Euroleague dönüşü lig maçı oynamak çok zor”

Obradovic: “Euroleague dönüşü lig maçı oynamak çok zor”

Fenerbahçe Beko'nun deneyimli başantrenörü Zeljko Obradovic, Türk Telekom'u 82-72 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko’nun deneyimli başantrenörü Zeljko Obradovic, Türk Telekom’u 82-72 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Obradovic açıklamasında THY Euroleague dönüşü ligde oynamanın ne kadar zor olduğunu belirtirken, 20 sayı geriden gelip, 10 sayı ile kazanmanın önemine değindi.

Sırp çalıştırıcının açıklamaları şu şekilde:

Oyuncularla konuşup kendimizi hazırlamaya çalıştık. Bizim için gerçekten zor bir dönemdi. Oyuncu eksikliklerimiz var. Hiçbir zaman böyle bir durumumuz olmamıştı. Türk Telekom, çok iyi bir takım. Nasıl oynaması gerektiğinin bilincindeler. Takım gibi oynuyorlar. Maçta 20 sayı öne geçtiler. Hücumda heyecanlandık ve nasıl oynamamız gerektiğini anlayamadık. Çok kolay sayılar üretmelerine izin verdik. Bunu değiştirmeye çalıştık ve soyunma odasına 7 sayı geride girdik. Soyunma odasında maçı kazanmak istiyorsak oyunumuzu değiştirmemiz gerektiğini konuştuk. 20 sayıdan gelip, 10 sayı önde bitirdik. Takım çok iyi çalışıp, akıllı oynadı ve maçı kazandık. Oyuncularımı bunun için tebrik ediyorum.

“TARAFTARIMIZ BASKETBOLU ÇOK İYİ ANLIYOR”

Deneyimli çalıştırıcı, taraftara desteklerinden dolayı teşekkür ederken, şöyle konuştu:

Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Takımdan tek dileğim 40 dakika boyunca savaşmaları. Şu an kolay değil ama elimizden gelen her şeyi sahaya vermemiz gerekiyor. Türk Telekom’u da bugünkü oyunları için tebrik ediyorum. Onların kenar yönetiminin arkasındaki davranışlar için özür diliyorum. Bizim taraftarımız basketbolu gerçekten çok iyi anlıyor ve her zaman saygı gösteriyor.