Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic: “Hayalim, Ali Koç ve Aziz Yıldırım’ı bir arada görmek”

Obradovic: “Hayalim, Ali Koç ve Aziz Yıldırım’ı bir arada görmek”

Fenerbahçe Doğuş koçu Zeljko Obradovic maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Obradovic’in açıklamaları şu şekilde:

“Biz bu sezon bunu yapmaya çalıştık. Oyuncular çok kararlıydı. Hücumda savunmada kusursuz bir maç çıkardılar. Mükemmel. Yani herkese teşekkür etmek istiyorum. Çok özel bir gündü. Seçimden bahsederseniz şunu söylemem gerekiyor: Sayın Aziz Yıldırım’a her şey için teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir destek oldu. Benim burada olduğum 5 yıl boyunca Aziz Yıldırım çok destek oldu. Tabii ki onunla konuşma fırsatı buldum ve direkt olarak ona teşekkür ettim.  Bugün insanlar mutluydu takımı desteklediler. Bu bizim ihtiyacımız olan şey. Yarı final maçında da Banvit’e karşı bunu söylemiştim. Bugün çok çok mutluyum.”

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Zeljko Obradovic, “Final serisine iyi oynayarak ve kazanarak başlamak önemliydi. Agresif oynadık ve baştan sona iyi mücadele ettik.” dedi.

Bu karşılamayı artık unutmaları gerektiğini aktaran Obradovic, “Önemli olan ilk maçtaki sayı farkı değil, seride 1-0 öne geçmemiz. Buradaki sayı farkı gerçeği yansıtmıyor. Gerçekten TOFAŞ çok iyi bir takım. Şimdi sayfayı çevirip 48 saat sonra oynayacağımız maça hazırlanmamız gerekiyor.” diye konuştu.

“Hayalim, Koç ve Yıldırım’ı bir arada görmek”

Tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulunda Ali Koç’un başkan olarak seçildiğini hatırlatarak şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi yeni bir başkanımız var. Ben Aziz Yıldırım ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Son 5 yılda verdiği destekten dolayı kendisine ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Umarım şahsen kendisiyle de görüşüp teşekkür etme fırsatım olur. 20 yıl boyunca kulüp için yaptıkları inanılmaz ve umarım herkes bu yaptıklarının farkındadır. Hepimizin hayalleri var. Benim hayalim de bir sonraki maçta Ali Koç ve Aziz Yıldırım’ı bir arada görmek. Ali Koç’a Fenerbahçe’nin yeni başkanı olarak tüm iyi dileklerimle başarılar diliyorum.”

Fenerbahçe Doğuş’un kaptanı Melih Mahmutoğlu da konuşmasında kulüpteki başkan değişikliğine değinirken, “Yeni başkanımız seçildi ve herkese hayırlı uğurlu olsun. Sayın başkanımız Aziz Yıldırım, 20 sene boyunca kulüp için bizim için çok şey verdi. Ben onun döneminde kulübe geldim, kaptan oldum ve şampiyonluklar kazandım. Bendeki yeri her zaman farklı olacaktır. Kendisine teşekkür ediyor, ailesiyle birlikte uzun ömürler diliyorum. Fenerbahçe taraftarı ve biz onu unutmayacağız. Sayın Ali Koç’un da ne kadar büyük bir Fenerbahçeli olduğunu biliyoruz. Bugün geldi ve destek verdi. Onunla da inşallah uzun süre birlikte çalışır ve şampiyonluklar kazanırız.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile yönetici Semih Özsoy, maçın ardından başantrenör Obradovic ile bir araya geldi. Koç, galibiyetten dolayı Obradovic ve ekibini tebrik etti.