Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic: “Hücumda kötüydük, iyi reaksiyon gösterdik”

Obradovic: “Hücumda kötüydük, iyi reaksiyon gösterdik”

Fenerbahçe’nin başantrenörü Zeljko Obradovic, Gaziantep Basketbol’u deplasmanda yendikleri mücadelenin ardından yaptığı açıklamada hücum anlamında iyi olmadıklarını ancak oyuncuların verdiği reaksiyondan memnun olduğunu dile getirdi.

Sarı-lacivertlilerin bir numarası Obradovic’in açıklamaları şu şekilde:

 “Bu sene sezona çok iyi başlayan bir takıma karşı oynadık ve zor maç olmasını bekliyorduk. Çok sert ve agresif savunmayla başlamamız gerekiyordu ve maçımızın en iyi kısmıydı bu sanırım. Hücum açısından hiç iyi oynamadık. Bu da çok çalışmamız gerektiğini gösteriyor. Diğer yandan oyuncuların gösterdiği reaksiyondan çok mutluyum; çünkü maçı kazanmanın yolunu buldular. Gaziantep’e başarılar diliyorum ve bugün de çok iyi savaştılar.  İnşallah onlar için iyi şeyler olur. İki takım taraftarı adına çok güzel bir atmosfer vardı bu akşam.  Fenerbahçe taraftarına da çok teşekkür ediyorum. Her şey çok güzeldi.  Basketbolu güzel yapan bu atmosfer.”

Sakatlanan Tyler Ennis’in yokluğunun maçlara etkisinin olup olmadığı sorusu üzerine Obradovic: 

“Eksik bir oyuncu oluşu her zaman sorun tabii ki. Bugün daha az sorunumuz vardı; çünkü Türkiye Ligi kurallarına göre sadece 5 yabancı oynatabiliyoruz.”