Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic: “Sadece kazanmaya odaklandık”

Obradovic: “Sadece kazanmaya odaklandık”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında Fenerbahçe Beko’nun Arel Üniversitesi’ni 107-70’lik skorla mağlup etmesinin ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında maçın başından sonuna kadar rakiplerini ciddiye alarak oynadıklarını ifade ederken  “Güzel bir maçtı. Maçın başından sonuna kadar büyük bir ciddiyetle oynadık ve genç oyuncularımız da verilen fırsatları çok iyi kullandılar. Rakibin önemli oyuncuları oynamadı ve bu onlar için kritik bir durumdu. Maça çok iyi başladılar. Bizim için onların üç sayılık atışlarını durdurmak önemliydi. İlk çeyrekte altı tane üç sayılık basket attılar. Savunmamız da önemliydi ama ondan öte hücum açısından da iyi oynadık. Oyuncularıma bu iyi maç için, taraftarlarımıza da bu güzel atmosfer için teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye Kupası’nda 13-17 Şubat tarihlerinde oynayacakları karşılaşmalara da değinen Obradovic,  “Çok özel bir maç serisi. Eleme usulü oynandığının farkındayız. Bunu düşünerek hazırlanmamız gerekiyor. Şu an ilk maçı düşünüyoruz. Sadece kazanmaya odaklandık.” şeklinde konuştu.