Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic: “Sonuç ne olursa olsun takımımla gurur duyuyorum”

Obradovic: “Sonuç ne olursa olsun takımımla gurur duyuyorum”

Fenerbahçe Beko’nun Anadolu Efes’e Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final play-off 5. maçında 86-76’lık skorla mağlup olmasının ardından tecrübeli çalıştırıcı Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Obradovic düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtlarken ikinci yarıya Efes’in daha iyi çıktığını ve buna Fenerbahçe’nin karşılık veremediği üzerine gelen bir soruya Belki daha iyi bir teknik heyeti, olanakları olduğu içindir. Ahmet’in acısı olduğundan olabilir, Datome şu an hastanede olduğundan olabilir. İki aydır uzunlarımız yok belki bundan olabilir dedi.

DATOME’NİN DÖNÜŞÜ MUCİZE OLDU

Sırp çalıştırıcı, son zamanlarda yaşanan sakatlık sıkıntılarında bahsederken bunun bahane üretmek için söylemediğini ancak Datome’nin dönüşünün bir mucize olduğunu şu sözlerle ifade etti:

Datome’nin dönmesi ve oynaması bile çok büyük bir mucize. Uzun süredir, Final Four dahil olmak üzere yoktu. Bu normal mi sizce? Bunları aslında konuşmak istemiyorum, bahane üretiyor gibi oluyorum. Green de aynı şekilde ama idmansız oynayabilse herkes oynar. Yarın karar vereceğiz

“AHMET ACI ÇEKEREK OYNUYOR”

Çok özel bir sezon geçirdiklerini söyleyen Obradovic, sonuç ne olursa olsun savaşmaya devam eden takımıyla gurur duyduğunu ifade etti:

Final serisinde çok iyi bir takıma karşı oynuyoruz. Onları çok iyi tanıyoruz. Ahmet acı çekerek oynuyor, Melli 2 aydır dinlenmeden oynuyor, aynı şekilde Kalinic’te böyle oynuyor. Bu beni gerçekten gururlandırıyor. Özel bir sezon. Sonuç ne olursa olsun savaşmaya devam edecekler. Benim gurur duyduğum nokta bu.