Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic taraftara çok sinirlendi!

Obradovic taraftara çok sinirlendi!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 9. haftasında Fenerbahçe Pınar Karşıyaka’yı 80-72’lik skorla mağlup ederken, maç sonunda Zeljko Obradovic taraftarın maça ilgi göstermemesine sitem etti.

Sarı-lacivertlilerin bir numarası Zeljko Obradovic, her maçta oynamaları gereken oyunu ikinci yarıda oynamayı başardıklarını söylerken şu ifadeleri kullandı:

“Karşılaşmaya zor bir maç olmayacağını düşünerek başladık. İlk yarıda Pınar Karşıyaka’yı durduramadık. İkinci yarıda çok daha farklı oynadık. Sert savunma yapmaya başladık. Her maçta oynamamız gereken oyunu oynadık. Potamızı daha iyi korumamız gerekiyor. Oradan çok sayı ürettiler. Karşılaşmada iki oyuncumuz sakatlandı, durumumuz kolay değil. Kesinlikle taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Karşıyaka çok iyi oynadı ve savaştı, son ana kadar kazanma şansları vardı.”

“Taraftarımız bize mesaj mı veriyor? Destek vermeleri gerekiyor”

Karşılaşma sırasında sarı-lacivertlilerin yıldız oyuncuları Marko Guduric ve Ahmet Düverioğlu’nun sakatlandığını dile getiren Obradovic, taraftarın maça ilgi göstermemesine de sitem etti:

 “Taraftarımızın durumu anlayıp takımımızı desteklemelerini istiyorum. Taraftarların desteği çok önemli. Senelerdir verdikleri desteği vermeleri gerekiyor. Şu an THY Avrupa Ligi’nde taraftar seyirci sıralamasında 9. sıradayız. Bu, taraftarlarımızın bize verdiği bir mesaj mı? Salonun, sadece THY Avrupa Ligi’nde değil ligde de dolması gerekiyor.”