Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic’ten Ergin Ataman açıklaması

Obradovic’ten Ergin Ataman açıklaması

Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes’in Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ilk maçı sonrası, Ergin Ataman ile sarı-lacivertli taraftlar arasında yaşanan gerilim önceki maçlarda olduğu gibi devam etti.

Mücadelenin ardından Ergin Ataman, Fenerbahçe taraftarının kendisine küfür ettiğini, bunun sorumlusunun sarı-lacivertlilerin başkanı Ali Koç olduğunu öne sürmüş, Ülker Arena‘da oynanacak mücadeleye gitmeyeceğini açıklamıştı.

Anadolu Efes‘in ev sahipliğinde Sinan Erdem’de oynanan mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Obradovic, oyuncularını tebrik ederek Bu sezon Anadolu Efes ile defalarca oynadık. Şimdi de final serisinde karşılaşıyoruz. Fark da Türkiye ligini farklı kadrolarla oynuyoruz. Bu yüzden maça farklı hazırlanmaya çalıştık. Oyuncularımın oynayış şekilleriyle gurur duyuyorum. dedi.

Fenerbahçe’nin başantrenörü Zeljko Obradovic, maç sonunda yaptığı açıklama sırasında basın mensuplarının Ergin Ataman’ın Ülker Arena’ya çıkmayacağını, bu konuda neler düşündüğünün sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı:

Bu bana sorulacak bir soru değil, Ergin Ataman’a sorulmalı. Defalarca tekrarladığım bir şey var. Taraftarlardan sadece bize destek olmalarını istedim. Rakip kim olursa olsun saygı duymalarını istedim. Aynı şeyi tekrarlıyorum. Taraftarlarımızı, Anadolu Efes’in bütün üyelerine saygılı olmaya davet ediyorum.