Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic’ten Ergin Ataman mesajı!

Obradovic’ten Ergin Ataman mesajı!

Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Fenerbahçe ile Anadolu Efes yarın Ankara’da kozlarını paylaşacak. Bugün yapılan basın toplantısına Fenerbahçe’den Zeljko Obradovic ile Melih Mahmutoğlu katılırken, Ergin Ataman babasının rahatsızlığı sebebiyle basın toplantısına katılamadı.

Fenerbahçe başantrenörü yapılan basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

 “Öncelikle Sayın Ataman’ın babasına geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Umarım en kısa sürede şifa bulur

Kadroda olacak beş yabancı oyuncumuza karar vermedim. Sezon içerisinde nasıl olacağını göreceğiz. Federasyonumuzun karar verdiği bir değişiklik. Biz her zaman olduğu gibi elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız

Takıma yeni katılan oyuncularımın zamana ihtiyacı var. Bu her zaman bir süreç işi. Geçen sezonun ilk maçına ve son karşılaşmasına baktığımızda arada çok büyük fark olduğunu görebiliyoruz. Hem zamana hem de antrenman ve maça ihtiyaçları var. Sadece yeniler için geçerli değil bu. Her sezon bittiğinde oyuncular farklı yerlere dağılıyor. Bazıları milli takımlara, bazıları da tatile gidiyor. O yüzden bazılarıyla sıfırdan başlamanız gerekiyor. Dolayısıyla bu sadece yeniler için geçerli değil”

Fenerbahçe takım kaptanı Melih Mahmutoğlu ise Anadolu Efes’e saygı duyduklarını belirtirken konuşmasında şu ifadelere yer verdi:


“Ben de öncelikle sözlerime Sayın Ergin Ataman’ın babasına acil şifalar dileyerek başlamak istiyorum.

Hazırlık döneminde milli takım arasından dönen oyuncularımız oldu. İyi durumdayız. Anadolu Efes’e saygı duyuyoruz ve onlara da başarılar diliyorum. Herkes için şimdiden sağlıklı ve başarılı bir sezon olmasını temenni ediyorum.

Türk oyuncular için her sezon önemliydi. Sahaya çıktığımızda her zaman elimizden geleni yapmak durumundaydık. Milli takımda da kendimizi göstermeye çalışıyoruz. Bu seneki kuralla birlikte daha ciddi sorumluluklar alınacak, biz de elimizden geleni yapacağız.”