Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic’ten yabancı kuralı açıklaması!

Obradovic’ten yabancı kuralı açıklaması!

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, Türkiye’de değişen yabancı kuralını değerlendirdi. Tecrübeli çalıştırıcı geçtiğimiz sezona kadar uygulanan 6+6 kuralıyla 2 kez EuroCup, 1 kez de EuroLeague şampiyonluğu geldiğini ayrıca Cedi ve Furkan’ın NBA’nın yolunu tuttuğunu ifade ederek Federasyonun bu kararını eleştirdi.

Tahincioğlu Basketbol Ligi’nde yabancı kuralının değişmesi hakkında konuşan Zeljko Obradovic şu ifadeleri kullandı:

Sence kimse benim nasıl hissettiğimi merak ediyor mu? Hiç kimse bu konuda bana bir şey sormadı. Benim nasıl hissettiğimin hiçbir önemi yok. Hiç kimse de ilgilenmiyor artık 5+7 kuralımız var, bu şekilde oynayacağız. Söylemek istediğim tek bir şey var; Geçen seneye kadar geçerli olan 6+6 kuralı Türkiye’ye 1 EuroLeague, 2 EuroCup şampiyonluğu getirdi.

Fenerbahçe üst üste 4 final-four yaptı. Şimdi yeni kural ile nasıl olacak göreceğiz. Furkan ve Cedi NBA’ya gittiler, çünkü kalitelilerdi. Basketbolda passaport diye bir şey yok. İyisindir ya da kötüsündür. Kim olursan ol salonda akşama kadar çalışman gerekiyor. Takım arkadaşlarından daha fazla salonda olman gerekiyor ki onları geçesin. Antrenöre “ben bu adamdan daha iyiyim” diyebilmen gerekiyor.

Benim kural ile ilgili problemim yok, yaşayarak göreceğiz. Nasıl hissettiğim benim problemim. Kimsenin bunu önemsediğini düşünmüyorum”