Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Olaylı maç Beşiktaş’ın!

Olaylı maç Beşiktaş’ın!

Maç içinde tribünlerde zaman zaman gergin anlar yaşanırken, özellikle son çeyrekte atılan ses bombası nedeniyle oyuna ara verildi ve Beşiktaş taraftarı yavaş yavaş salondan çıkartıldı.

Maça oldukça etkili başlayan Beşiktaş, özellikle yeni transferi Juan Palacios’un dominasyonu sayesinde farkı giderek açmaya başladı ve bu çeyrekte 12 sayılık avantaj yakaladı. İkinci çeyrekte DJ Strawberry’nin skora katkısıyla kontrolü elinde tutan siyah-beyazlılar, benchten gelen Kenan Sipahi’nin de verdiği enerjiyle soyunma odasına 55-45’lik avantajla gitti.

Çift hanelerle geriye düşmesine rağmen pes etmeyen Eskişehir, üçüncü çeyrekte alışık olduğumuz karakterini ortaya koyarken, farkı tek hanelere kadar çekti. Bu çeyrekte Beşiktaş’ı 11 sayıda tutan ev sahibi ekip, son çeyreğe girilirken 66-61’lik skorla farkı 5’e çekti.

Son çeyrekte Beşiktaş taraftarının attığı ses bombası nedeniyle maça bir süre ara verildi. Hakemler soyunma odasına giderken, Beşiktaş taraftarı salondan çıkartıldı. Eskişehir aranın ardından rüzgarı arkasına alırken son 5 dakikalık bölüme 75-73’le girdi ve farkı 2’ye çekti. Maçın son 2 dakikalık bölümüne girilirken Beşiktaş skoru 83-78 yaptı ve biraz olsun nefes aldı.

Kalan sürede kontrolü elinden bırakmayan siyah-beyazlılar kritik bir galibiyet aldı.