Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Orhun Ene: ‘Beklemediğimiz bir sonuç aldık’

Orhun Ene: ‘Beklemediğimiz bir sonuç aldık’

TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, Fenerbahçe Doğuş karşısındaki farklı yenilgiyle ilgili olarak, “İstemediğimiz ve beklemediğimiz bir sonuç aldık.” dedi.

Oyuncuları Tony Crocker ve Raymar Morgan’ın diskalifiye olmalarının kendilerini etkilediğini aktaran Ene, “Bugünü iyi değerlendiremedik. Sahada hata yapmaya bile fırsat bulamadan eksik kaldık. Çok sorumsuz davrandık. Bu da mental anlamda maçın hazırlığını yapamadığımızı gösteriyor. Buralarda yeni olabiliriz ama ne olursa olsun üstümüzde hiçbir stres ve gerginlik yokken yapılmaması gereken davranışlar sonucunda hem konsantrasyonumuzu kaybettik hem de iki önemli oyuncumuzu yitirdik. Bana göre hakem kararları doğru. Neticede daha iyi oynamak ve daha iyi şeyler yapmak için geldik. Bizim için kötü bitti.” şeklinde konuştu.

Ene, final serisinin uzunluğuna dikkati çekerek, “Bugünkü kırılganlığımızı yorgunluk da etkilemiş olabilir. Son iki haftadır iki günde bir maç yapıyoruz. Oyuncular çok süre alıyorlar. Tabii ki bunlar mazeret değil. Sakin kalmamız gerektiğini maçtan önce de konuşmuştuk. Kendi sahamızdaki maçların çok önemli olduğunu düşünüyorum. Direncimizin olması lazım. İnşallah bir sonraki maçla beraber kendi basketbolumuzu tekrar hatırlarız.” değerlendirmesinde bulundu.