Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Orhun Ene Fenerbahçe’nin son anlarda düşeceğini tahmin etmiş

Orhun Ene Fenerbahçe’nin son anlarda düşeceğini tahmin etmiş

ING Basketbol Süper Ligi'nin 23. haftasında Fenerbahçe Beko'ya 84-75'lik skorla mağlup olan TOFAŞ'ın deneyimli başantrenörü Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Orhun Ene Fenerbahçe'nin son anlarda düşeceğini tahmin etmiş

ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. haftasında Fenerbahçe Beko’ya 84-75’lik skorla mağlup olan TOFAŞ’ın deneyimli başantrenörü Orhun Ene açıklamalarda bulundu.

Orhun Ene yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’nin maç sonlarında düşüş yaşayacağını tahmin ettiklerini ancak kendilerinin dış atıcılardan o bölümde katkı alamadıklarını söyledi.

Sözlerine sarı-lacivertlilerin daha az hata yaptığını vurgulayarak başlayan Ene, Fenerbahçe takımını tebrik etmek lazım. Bugün onlar daha az hata yaptılar. Maçı kazanmasını bildiler. Biz maç sonunda geri geldik. Oralarda Fenerbahçe takımının da düşüş gösterdiğini biliyorduk ama maçın başından itibaren o ritmi yakalayamadık. Özellikle dış atıcılarımızla dedi.

Fenerbahçe ile oynamanın genç oyuncular için büyük bir fırsat olduğunu söyleyen deneyimli çalıştırıcı, Ülkemizin şu anki durumunda bu genç oyuncular için büyük bir fırsat. Karşımızdaki rakip de bir EuroLeague takımı, iyi oyuncularıyla mücadele ettiler. Bu maç bizim oyuncularımız için çok büyük bir tecrübe, daha da iyi oynayabilirdik. Maçtan önce bir şekilde sahaya böyle çıkmak durumunda kaldık ama ona rağmen bu takımla da kazanabilirdik. ifadelerini kullandı.

Orhun Ene, son olarak ise bundan sonraki süreç için, Bakalım, bundan sonraki süreci takip edip kulüp, oyuncular bazında neler yapacağımıza karar vereceğiz. dedi.

Bursa ekibi bugün iki yıldızı; Devin Williams ve Sammy Mejia’dan yoksun olarak Fenerbahçe karşısına çıkmıştı.