Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Orhun Ene’den Fenerbahçe açıklaması

Orhun Ene’den Fenerbahçe açıklaması

Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ene, enerji konusunda birtakım sorunlar yaşadıklarını ifade ederek, “Biz çok inanıyorduk. Final maçlarında enerjimiz kalmıyor. Bunu Avrupa Kupası maçlarında da yaşadık. Seri beşinci maça kalsaydı aynı oyuncularla oynamak zorundaydık. Bir maç daha serinin uzaması bizi sıkıntıya sokacaktı. Yorgunuz ama mutluyuz. Çok uzun zaman sonra finale yükseldik.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Avrupa’nın En Güçlü Takımlarından Biri

Fenerbahçe Doğuş’la oynayacakları play-off finali için de değerlendirmelerde bulunan 51 yaşındaki koç, “Fenerbahçe, Avrupa’nın en güçlü takımlarından biri. Biz de inançlı ve karakterli bir takımız. Gerektiği kadar dinlenirsek bunu sahaya yansıtabiliriz. Bizim geldiğimiz nokta geliştiğimizi gösterir. Yarı finalde kendi sahamızda oynadığımız iki maç çok kaliteli geçti. Yeter ki gücümüz yerinde olsun. Final maçları bizim adımıza önemli bir tecrübe olacak. Enerjimizi iki gün içinde inşallah yeniden yakalarız.” diye konuştu.

Yeni Format Oyuncuları Zorluyor

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin bu sezonki play-off formatına değinen Ene şunları kaydetti:

“Yeni formatta iki günde bir oynamak oyuncuları zorluyor. Dinlenecek zaman bulamıyoruz. Bunun gözden geçirilmesi gerek, diye düşünüyorum. Milli takımlar önemli ama rekabetin olması için sınırlı bütçeyle ve oyuncu kadrosuyla oynayan takımların dinlenmesi gerek.”

Son yıllarda elde ettikleri sportif başarının yanında gelişen oyuncularının da bulunduğunu vurgulayan Ene, “Belki onlara finalde şans vereceğiz. Taraftarlarımıza, çalışanlarımıza ve Bursa basınına da teşekkür ediyorum. Hayal olarak görünen finale onlar da inandılar.”ifadeleriyle sözlerini tamamladı.