Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Pınar Karşıyaka başkanından Ufuk Sarıca açıklaması

Pınar Karşıyaka başkanından Ufuk Sarıca açıklaması

Pınar Karşıyaka'nın dün A Milli Basketbol Takımı başantrenörü Ufuk Sarıca ile anlaşmasının ardından başkan Turgay Büyükkarcı beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.

Pınar Karşıyaka’nın dün A Milli Basketbol Takımı başantrenörü Ufuk Sarıca ile anlaşmasının ardından başkan Turgay Büyükkarcı beIN Sports’a açıklamalarda bulundu.

Ufuk Sarıca’nın teknik olarak tartışılmayacak bir isim olduğunu söyleyen Pınar Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Sarıca’nın gelmesi tüm Karşıyaka camiasını ayağa kaldırdığını ifade etti. Ayrıca Sarıca’nın gelmesiyle istifa eden 5 yönetici ile oturup konuşacaklarını söyledi.

Turgay Büyükkarcı’nın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“UFUK HOCA TEKNİK OLARAK TARTIŞILMAYACAK BİR İSİM”

“Ufuk hocayla 4 yıl çalıştık. 2 tane final kaybettik, 3 tane büyük kupa kazandık. Başarıya baktığımız zaman… Ufuk hocayla gerçekten de çok takdir edilecek ve saygı duyulacak bir başarı yakaladık. Ufuk hoca zaten teknik olarak tartışılmaz çünkü milli takım koçu. Onun milli takımda olmasından hem başkanı hem de arkadaşı olarak gurur duyuyorum.

“ONUN BURAYA GELMESİ CAMİAYI AYAĞA KALDIRDI”

Ufuk, bizim için çok şey ifade ediyor. Onun buraya gelmesi tüm camiayı ayağa kaldırdı. 2+1 bir sözleşme imzalayacağız ve uzun vadeli bir proje yaratacağız. 3 yıldır borç ödüyorduk. Artık borçlar azaldı ve yeni bir hikaye yazma zamanı başladı. Tabii bu bir günde olacak bir şey değil. Biz, 3 yıllık bir proje başlatıyoruz Ufuk hocayla birlikte… Umuyorum bu 3 yıldan daha fazla uzun bir süre olur. Bunu istiyoruz çünkü Karşıyaka, Ufuk’u çok seviyor. Ufuk da Karşıyaka’yı çok seviyor. İyi ve doğru bir kimyamız var. Daha iyi şeyler yapılacak ama zamanla yapılacak. Ufuk hoca geldiği için doğal olarak herkeste büyük bir beklenti olacak ama biz doğru yapılanmayı başlatmak için Ufuk’la görüştük. Biz birlikte doğru bir yapılanma yapmak istiyoruz”

“MİLLİ TAKIMDA ÇALIŞMASI BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞIDIR”

Ufuk Sarıca‘nın milli takımı çalıştırması hakkında gelen soruyu da cevaplayan Büyükkarcı, “Bir kere Karşıyaka olarak milli takımlara bakışımız farklıdır. Milli takım, her Karşıyakalı için kendi takımından daha öncelikli ve değerlidir. Adı üzerine milli takım. Ülkemizin menfaatleri, başarıları bizim bütün başarı ve çıkarlarımızın önündedir. Bu yüzden Ufuk hocanın milli takımda çalışıyor olması bizim için handikap değil, gurur kaynağı” ifadelerini kullandı.

“HEDEFİMİZ İYİ BASKETBOL OYNAMAK”

Karşıyaka’daki beklentileri değerlendiren Büyükkarcı, “Açık olarak şunu söylemek istiyorum; Ben de çocukluğumdan beri tribünde olan birisiyim. Karşıyakalı olarak birinci önceliğimiz, yürekli basketbol oynamaktır. Samimi olarak söylüyorum; bu, şampiyonluk ve başarıdan daha önemlidir. Karşıyakalılık sahaya her şeyini vermekten geçer. Başarı bundan sonra gelir. Biz sadece iyi basketbol izlemek istiyoruz. Başka bir beklentimiz yok. Şampiyon olacağız, beş kupa alacağız diye bir şey yok. Daha önce de bunu böyle devam ettirmedik, şimdi de birinci hedefimiz iyi basketbol oynamak. Tribünde eğer bir kişi bile varsa o spor onun için yapılır” dedi.

“İSTİFA EDENLERLE OTURUP KONUŞACAĞIZ”

Ufuk Sarıca’nın gelmesiyle birlikte bazı yöneticilerin istifa etmesi hakkında gelen soruyu cevaplayan başkan Büyükkarcı, “Henüz çok yeni bir durum. Arkadaşlarla henüz konuşamadım. İstifa etmiş olsalar bile öyle ortada kavgalık, kırgınlık bir durum yok. 3’ü yedek 5 arkadaşımız istifa etti. Oturup onlarla konuşacağız. Kardeşim biz bırakıyoruz, ne haliniz varsa görün diye bir istifa durumu yok. Oturacağız, konuşacağız” şeklinde konuştu.