Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Sakarya BŞB, Evinde 100 Sayıyı Gördü!

Sakarya BŞB, Evinde 100 Sayıyı Gördü!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin 15. haftasında, 15.15’te başlayan mücadelede Sakarya BŞB, evinde Eskişehir Basket‘i konuk etti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 15. haftasında karşı karşıya gelen Sakarya BŞB ve Eskişehir Basket’in mücadelesinde, ev sahibi ekip Sakarya BŞB, maçtan 100-89’luk galibiyetle ayrıldı.

Maçın ilk çeyreğinde karşılaşmaya hızlı giren taraf olan Sakarya BŞB, Metecan Birsen’in dominantlığıyla birlikte gelen hücum akıcılığıyla sahanın her alanına hakim oldu ve ilk çeyreği 31-18 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe hızlı giren taraf ise konuk ekip Eskişehir Basket oldu. Hem savunmada hem de hücumda gösterdiği performansla farkı tek hanelere indiren Eskişehir, hücum temposunu daha da artırdı ve yakaladığı 5-0’lık seriyle birlikte ev sahibi ekibi yakaladı. Ekipler soyunma odasına, Eskişehir Basket’in üst düzey temposu sayesinde 43-41’lik skorla gitti.

Soyunma odasından dönüşte ise yine karşılaşmanın ilk çeyreğinde olduğu gibi Sakarya BŞB sahaya hakim olmaya başladı. Fall ve Harris’i hem savunma hem de hücumda daha etkin kullanmaya başlayan Sakarya ekibi, kapanan farkı tekrar açtı ve son çeyreğe 67-57’lik üstünlükle gitti.

Dördüncü çeyrekte de üçüncü çeyrekteki oyununu sürdüren Sakarya BŞB, 8-0’lık seriyle başladığı çeyrekte 5 dakika kala farkı 19’a kadar çıkarmasına karşın, konuk ekip Eskişehir bir türlü pes etmedi. Bitime bir dakika kala farkı beşe indiren Eskişehir, bu skordan sonra soğukkanlı davranan Sakarya BŞB’yi aşamadı ve ev sahibi ekip karşılaşmadan 100-89’luk galibiyetle ayrıldı.

1. Çeyrek: 31-18

2. Çeyrek: 43-41

3. Çeyrek: 67-57

4. Çeyrek: 100-89