Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Serdar Ali Çelikler’den Obradovic’e: “Kral çıplak”

Serdar Ali Çelikler’den Obradovic’e: “Kral çıplak”

Spor yorumcusu Serdar Ali Çeliker bugün Habertürk'te yazdığı köşe yazısında dün akşam Fenerbahçe Beko'nun Anadolu Efes'e yenilmesini değerlendirirken, Obradovic'e 'Kral Çıplak' diyebilmeliyiz dedi.

Zeljko Obradovic Fenerbahçe Beko

Spor yorumcusu Serdar Ali Çeliker bugün Habertürk’te yazdığı köşe yazısında dün akşam Fenerbahçe Beko’nun Anadolu Efes’e yenilmesini değerlendirirken, Obradovic’e ‘Kral Çıplak’ diyebilmeliyiz dedi.

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague yarı finalinde Anadolu Efes’e elenmesinin ardından da Obradovic’e eleştiriler yönelten Çelikler, dün akşamki yenilginin ardından ‘Obradovic o meşhur fırçasını ayna karşısında atsın’ başlığıyla yayınladığı yazıda Ataman’ın Obradovic’ten daha başarılı bir sezon geçirdiği ifade etti.

Serdar Ali Çeliker’in Habertürk’te yer alan yazısının bir bölümü şu şekilde:

Fazla detaya girmeyeceğim. Bence Anadolu Efes şampiyon olma yolunda büyük bir adım attı. Tam Fenerbahçe düşmanı ve Obradovic kompleksi olan G’Ergin Ataman, istediğini alacak. Kendisi, bu sene Obradovic’i yendi. Ondan daha iyi performans gösterdi. Bu andan itibaren seri dönüp Fenerbahçe şampiyon olsa dahi -ki bence çok zor- Ataman’ın, Obradovic’ten daha başarılı bir sezon geçirdiği gerçeğini değiştirmez.

Bir kere Euroleague yarı finali bile yeter. Basketbolla ilgili fikrim belli. Fenerbahçe bu şubeye bu kadar büyük yatırım yapmaya devam edemez. Geliri en iyi zamanında 4 milyon Euro olan bu şubeye, her yıl 20-25 milyon Euro cebinden veremez. Geliri yaratan futbol iken basketbol şubesine bu kulüp her sene bu kadar parayı ayıramaz.

Fenerbahçeliler basketbol şubesini çok seviyorlar. beIN Sports’un basketbol departmanındaki arkadaşlar da bana kızıyorlar ama gerçek bu. Euroleague şampiyonu 2 milyon Euro bile kazanamazken, yayın ihalesi futbolun yüzde 1’ini bile getirmiyorken bu durum futboldan ve sponsordan aktarılan paralarla kesinlikle sürdürülemez. Hayatında 10 bin Euro’yu bir arada görmemiş isimlerin, “Ne var canım kulüp her sene 10 milyon Euro versin, sponsor da 15 versin” demesi dile kolay.

YAZININ TAMAMINI HABERTÜRK’TEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN