Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Sessiz derbi Beşiktaş’ın

Sessiz derbi Beşiktaş’ın

Sessiz Derbide Beşiktaş Sompo Japan, Galatasaray Odeabank’ı Devirdi,

Siyah-Beyazlıların geçtiğimiz sezondan gelen cezası sebebiyle seyircisiz oynanan karşılaşmada Jon Diebler yıldızlaştı. Amerikalı oyuncusundan 19 sayı bulan ev sahibi ekip, 9. galibiyetini aldı. Bu sonuçla birlikte Galatasaray Odeabank, 6. yenilgisini hanesine yazdırdı.

 

Karşılaşmaya iyi bir başlangıç yapan Beşiktaş Sompo Japan oldu. DJ Strawberry’den isabetler bulan Siyah-Beyazlı ekip, ilk 2 dakikayı 6-5 önde geçti. Brian Hopson, Ege Arar ve Dwight Hardy’den sayılar bulan Galatasaray Odeabank, hakem molasına 11-10 önde girdi. DJ Strawberry ve Earl Clark ile skor bulan Siyah-Beyazlılar, 3.39 kala yeniden öne geçti: 15-14. Richard Hendrix ve Dwight Hardy ikilisiyle hücumdaki etkinliğini sürdüren Sarı-Kırmızılılar, ilk periyodu 24-23 önde tamamladı.

 

İkinci çeyrek Erkan Veyseloğlu ve Jordan Taylor’ın karşılıklı isabetleriyle başladı. Arka arkaya boş hücumlardan iki ekip de boş dönünce, 15. dakika eşitlikle geçildi: 29-29. Erkan Veyseloğlu ve Agusto Lima’dan isabetler bulan Beşiktaş Sompo Japan, 3 sayı çizgisinin arkasından Göksenin Köksal’ı durduramadı. Sarı-Kırmızılı oyuncudan arka arkaya gelen isabetlerle konuk ekip, son 2.39’a önde girdi: 34-33. Beşiktaş Sompo Japan, son bölümde 8-2’lik bir seri yakaladı. Agusto Lima, Earl Clark ve Jon Diebler’ın isabetleriyle ev sahibi, soyunma odasına 41-36 önde gitti.

 

Beşiktaş Sompo Japan, üçüncü 10 dakikaya Jon Diebler ve Agusto Lima’nın arka arkaya isabetleriyle başladı. Siyah-Beyazlılar çeyreğin başlamasından 1 dakika sonra farkı 9’a çıkardı: 45-36. Dwight Hardy, Brian Hopson ve DaJuan Summers’la skor üreten Galatasaray Odeabank, 23. dakikada farkı eritti: 49-43. Earl Clark ve Jon Diebler ikilisiyle hücumda vites arttırran Beşiktaş Sompo Japan, 4 dakika kala farkı çift hanelere çıkardı: 55-45. DJ Strawberry ve Sertaç Şanlı’nın da devreye girmesiyle birlikte, fark 12’ye çıktı: 60-48. Jordan Taylor ve Göksenin Köksal ile farkı eritmeye çalışan Galatasaray Odeabank, 46 saniye kala skoru 63-54’e getirdi. Jon Diebler ve Richard Hendrix’in karşılıklı basketleri periyodun skorunu belirledi: 66-56.

 

Final çeyreğine Beşiktaş Sompo Japan iyi bir giriş yaptı. Hücumda zorluk yaşayan Sarı-Kırmızılılarda coach Erman Kunter, periyodun bitimine 7.14 kala mola istedi: 71-58. Scotty Hopson, Dwight Hardy ve Jordan Taylor’dan isabetler bulan Galatasaray Odeabank, 5.21 kala farkı 7’ye indirdi: 74-67. Hücumda üretkenlik sıkıntısı yaşayan Siyah-Beyazlılar, karşısında Galatasaray Odeabank Richard Hendrix ve Emir Preldzic ile skor buldu. 3.51 kala Sarı-Kırmızılılar, farkı 5’e indirdi: 76-71. Beşiktaş Sompo Japan Coach’u Ufuk Sarıca mola istedi. Mola dönüşünde iki hücumdan boş dönen ev sahibi ekibe Richard Hendrix yanıt verdi: 76-73. Son 1 dakikaya girerken Sertaç Şanlı, farkı yeniden 5’e çıkardı: 78-73. Sarı-Kırmızılılar, 25 saniye kala Dwight Hardy ile farkı bire indirdi: 79-78. Jon Diebler, 9 saniye kala serbest atış çizgisinden 2’de 1’le döndü: 80-78. Son hücumda önce DaJuan Summers sonra Scotty Hopson kaçırdı ve maç uzatmaya gitmedi: 80-78.