Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Skandal! Ambulans Datome’yi hastaneye götürmedi

Skandal! Ambulans Datome’yi hastaneye götürmedi

Dün akşam Fenerbahçe ile Anadolu Efes arasında Sinan Erdem'de oynanan play-off final maçı sırasında başını vurmasıyla hafıza kaybı yaşayan Gigi Datome'yi salonda bulunan ambulans hastaneye götürmedi.

Dün akşam Fenerbahçe ile Anadolu Efes arasında Sinan Erdem’de oynanan play-off final maçı sırasında başını vurmasıyla hafıza kaybı yaşayan Gigi Datome’yi salonda bulunan ambulans hastaneye götürmedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final play-offları 5. maçında Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko, Sinan Erdem’de kozlarını paylaşırken, Datome’nin sakatlanması ve ardından ambulansın yıldız oyuncuyu hastaneye götürmeyi reddetmesi tüm spor camiasında skandal olarak değerlendirildi.

Eurohoops’un haberine göre Datome’nin ilk kontrolleri sonrası salonda bulunan sağlık personeli, sporcunun hafıza kaybı yaşadığını hızlı bir şekilde hastaneye götürülmesi gerektiğini bildirdi.

Ne olduysa bu andan sonra oldu; salonda bulunan ambulans, maç sırasında bulunduğu yerden ayrılamayacağını bildirerek Datome’yi hastaneye götürmeyi reddetti. Bunun üzerine Fenerbahçe kulüp yetkilileri İtalyan basketbolcuyu özel araç ile hastaneye götürdü.

Bu yaşananlar sonrası Anadolu Efes kulübü de resmi internet sitesinden açıklama yaparak Fenerbahçeli yetkililerin durumun acil olmadığını söyleyerek kendi araçlarıyla hastaneye gittiklerini savundu.

Anadolu Efes’in yaptığı açıklamaya ulaşmak için tıklayın 

Fenerbahçe toplantı düzenleyecek

Fenerbahçe Spor Kulübü ise Başkan Ali Koç ve Başkanvekili Semih Özsoy’un i bugün saat 16:30’da gerçekleştireceği basın toplantısıyla yaşanılanları kamuoyu ile paylaşacak.