Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Sloukas pankart konusuna açıklık getirdi: “Bunu kimse iddia edemez…”

Sloukas pankart konusuna açıklık getirdi: “Bunu kimse iddia edemez…”

Sosyal medyada çok konuşulan pankart olayı hakkında Kostas Sloukas yaptığı açıklamala ile bu ülkeye ve takıma çok saygı duyduğunu, olayı bilinçli olarak yapmadığını söyledi.

Sloukas pankart konusuna açıklık getirdi:
Sloukas pankart konusuna açıklık getirdi: "Bunu kimse iddia edemez..."

Sosyal medyada çok konuşulan pankart olayı hakkında Kostas Sloukas‘tan bir açıklama geldi.

Ülker Arena’da dün Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Sompo Sigorta arasındaki mücadelenin öncesinde günün anlam ve önemi sebebiyle ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatatür’ün ölüm yıl dönümünü saygıyla anan bir pankart ile sahaya çıkan Fenerbahçe Beko takımında, Kostas Sloukas’ın pankartı taşımaması sosyal medyada büyük tepki oluşturmuştu.

“BEN BU ÜLKEYE VE TAKIMA SAYGI DUYUYORUM”

Fenebahçe’nin Yunan oyun kurucusu Kostas Sloukas da Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile konuya açıklık getirerek, bu olayı kasıtlı olarak yapmadığını, ve bunu kimsenin iddia edemeyeceğini söyledi.

Lütfen, bunu kimse iddia edemez. Ben bu ülkeye ve bu takıma büyük saygı duyuyorum. 5 yıldır buradayım. Bu ülkeye ve tarihine saygı duyuyorum. Kesinlikle bilinçli yapılmış bir şey söz konusu değil. Ben tamamen maça konsantreydim ve o anda farkına bile varmadım. Herkes benim nasıl biri olduğumu ve bu takım için nasıl mücadele ettiğimi biliyor. Sonuçta da beş yıldır bu takımda ve bu ülkedeyim. Bu takım ve bu ülke için mücadele ediyorum. Asla benim için saygısızlık yaptığımın söylenmesini kabul edemiyorum. Bu ülkenin arkasında önemli bir tarih var, bunu biliyorum. Buna her zaman saygı gösteriyorum. Evet, ben bir Yunanistan vatandaşıyım ama beş yıldır buradayım ve her gün Türkiye’nin bir temsilcisi olan Fenerbahçe için savaşıyorum