Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi SON DAKİKA! Ergin Ataman: “Ülker Arena’ya gitmeyeceğim”

SON DAKİKA! Ergin Ataman: “Ülker Arena’ya gitmeyeceğim”

Fenerbahçe Beko, ile Anadolu Efes arasında oynanan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ilk maçında Ergin Ataman eleyhinde sarı-lacivertli taraftarlar tezahüratlarda bulunurken, koç Ataman ise maç sonunda bu şekilde devam ederse Ülker Arena’ya gitmeyeceklerini açıkladı.

Fenerbahçe taraftarı ile Ergin Ataman arasındaki gerginlik sürerken, bugün Fenerbahçe’nin 73-56’lık skorla kazandığı mücadele sırasında da sarı-lacivertliler Ergin Ataman’a ‘mola alsana’ şeklinde tezahüratlarda bulundu.

Fenerbahçe’nin bu akşam kendilerinden daha iyi oynadığı dile getiren Ataman, Euroleague’deki kaybettikleri maçın bir rövanşı olarak görüyorlardı. Onur mücadelesi gösterdiler. Biz ise karşılık veremedik. Sezonun 82. Maçı. En kötü basketbolumuzu oynadık. Seride 1-0 öne geçtiler. Şimdi iki gün sonra tekrar oynayacağız. Mental olarak daha hazır hale getirmeye çalışacağız. Bu akşam mental olarak hazır değildik. Fenerbahçe ise çok kararlı gelmiş dedi.

“ÜLKER ARENA’YA GİTMEYECEĞİM, AZMETTİRİCİ ALİ KOÇ’TUR”

Fenerbahçeli taraftarlarının kendisi aleyhinde yaptığı tezahüratlar ile ilgili yorum yapan deneyimli çalıştırıcı, Son 10 senedir bu taraftar grubu tarafından maruz kaldım. İspanya’da özellikle final maçında başından sonuna kadar bir grubun ağır ve hakaretlerine bende o günkü heyecanla, sonuçta final maçı oynuyorsunuz bir tepki verdi. Bu tepkim tüm Fenerbahçe camiasına değildi. Orada bana küfür ve hakaret eden kişilereydi. Ancak bugün burada oluşan ortam Fenerbahçe Kulübü Başkanının (Ali Koç) açıklama ve azmettiricisidir. Kendisi söyledi, ‘Fenerbahçe arenada Ergin Ataman’ı nasıl koruyacağız’ diye. O günden beri sosyal medya üzerinden bütün hesaplarıma gelen yüzlerce tehdit ve ağır hakaret var. Bunları bir basın toplantısında gösteririm ama yayınlamıyorum. İnsanın insanlıktan utanacağı hakaret ve küfürler var. Bu akşamda bunları gördük. Bunları azmettiren kişi de Fenerbahçe Kulübü Başkanıdır. Bu şekilde devam ettiği takdirde Fenerbahçe arenaya gitmeyeceğim ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin kaptanı Melih Mahmutoğlu ise bugün Ergin Ataman’a tepki gösterilmesine karşı şu ifadeleri kullandı:
Fenerbahçe taraftarı her önüne gelene böyle davranmıyor. Bu olanları da kesinlikle tasvip etmiyorum ama Fenerbahçe taraftarı bunu sadece bir kişiye yapıyorsa düşünmek gerek.

FİNAL FOUR’DA NELER YAŞANMIŞTI?

THY Euroleague Final maçının son çeyreğinde Fenerbahçe taraftarının kendisine yönelik tezahüratları ve yaşanan gerginlikle ilgili konuşan Ataman, şu ifadeleri kullanmıştı:

“ALİ KOÇ’UN BANA ÖZÜR BORCU VAR”

Bu tepki değil çok ağır küfür ettiler. Fenerbahçe taraftarının şahsıma karşı ettiği hakaret ve küfürler beni çok üzdü. Ama Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç, her seferinde fair-play anlayışıyla yola çıkan Sayın Ali Koç, herhalde bu konuda bir özür borcu var. Bakalım göreceğiz. Umarım, Türkiye’ye, Türk sporuna büyük umutlarla gelen, Türkiye’de önemli bir ailenin ferdi olan Sayın Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve benim de çok takdir ettiğim Sayın Ali Koç bu konuda bir girişimde bulunacaktır.Bana hakaret ve küfürler eden Fenerbahçe taraftarlarına teessüf ediyorum.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise THY Euroleague Final müsabakasının sonunda Anadolu Efes koçu Ergin Ataman’ın Fenerbahçe taraftarına küfür etmesini ağır dille eleştirmişti.

“ATAMAN FAİR-PLAYDEN BAHSEDECEK EN SON KİŞİDİR”

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, Anadolu Efes koçu Ergin Ataman’ın fair playden bahsedecek en son kişi olduğunu söylerken Fenerbahçe ile oynanan müsabakalarda Ataman, fair playden bahsedecek en son kişidir. Özür istemesi de işin arsızlık boyutudur. Dolayısıyla geçmişte yaşadığı gayrisamimi yaklaşımlar tiyatrovari hareketler, toplum psikolojisine oynamalar, gerginlik yaratmalar işi bu noktaya getirmiştir. Toplum psikolojisi ne olursa olsun, bizler spor adamları, spor insanları, bu şekilde davranma lüksümüz yoktur. Ancak böyle iyi niyetli olduğunuz zaman insanlar üzerinize çıkabiliyor ifadelerini kullandı.