Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Stefonas Dedas’tan Fenerbahçe Beko isyanı!

Stefonas Dedas’tan Fenerbahçe Beko isyanı!

Bahçeşehir Koleji başantrenör Stefonas Dedas, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 15. haftasında İstanbul BBSK'yı 103-86 yendikleri karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Bahçeşehir Koleji başantrenör Stefonas Dedas, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin 15. haftasında İstanbul BBSK’yı 103-86’lık skorla mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından “Fenerbahçe Beko’yu mağlup ettiğiniz zaman da aynı puanı alıyorsunuz” diyerek diğer galibiyetlerin de önemli olduğunu söyledi.

İstanbul BBSK‘yı mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Dedas, maçın içerisinde rahatladıkları anlarda farkın eridiğine dikkat çekerken, İstanbul BBSK’yı mağlup etmenin Fenerbahçe’yi mağlup etmekle aynı olduğunu söyledi.

Dedas’ın açıklamaları şu şekilde:

“Ligde her maç aynı puana sahip. Fenerbahçe Beko ya da İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u yenince aynı puanları alıyorsunuz. Bugünkü maç değerliydi. Rakibimizi konumundan dolayı görmezden gelemezdik. Maçın içerisinde rahatladığımız anlar oldu ve o anlarda fark azaldı.
Maçtan önce kupaya katılmak için farklı skora ihtiyacımızın olması maçı tuhaf bir hale getirdi. Devrenin son maçıydı ve rahat bir galibiyet aldığımız için mutluyum. Devreyi de 7 galibiyet, 7 mağlubiyetle tamamladık. Bu bizim için fena sayılmaz. Maçtan önce Quino Colom’un sakatlanması bizim için beklenmedik bir durumdu. O olmadan nasıl oynayacağımıza hazırlanmamıştık. Isınırken birden sakatlandı. Bugün Colom olmadan da 103 sayı attık. Bizim için iyi bir skor. Taraftarlarımıza teşekkür ederim.”