Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi TBF Başkanı resmen açıkladı! Shane Larkin Milli takım…

TBF Başkanı resmen açıkladı! Shane Larkin Milli takım…

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Anadolu Efes'in Birleşik Amerikalı oyuncusu Shane Larkin'in A Milli Basketbol Takımımız'da görmek istediğini dile getirdi.

larkin-milli-takim-hidayet-turkoğlu

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Anadolu Efes’in Birleşik Amerikalı oyuncusu Shane Larkin’in A Milli Basketbol Takımımız’da görmek istediğini dile getirdi.

Başkan Türkoğlu ING All Star organizasyonu öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunurken, Ufuk Sarıca ve Ergin Ataman’ın yanı sıra organizasyona katılacak tüm oyunculara teşekkürlerini iletti.

Devamında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dile getirdiği, Shane Larkin’in Türk olarak Milli takımımızda forma giymesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkoğlu geçtiğimiz günlerde Larkin’in menajeri ile görüştüklerini ve ilerleyen günlerde de yıldız basketbolcu ile görüşeceklerini dile getirdi. Ayrıca TBF başkanı, Larkin’in Avrupa’nın en başarılı oyuncusu olduğunu da vurguladı.

Hidayet Türkoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“Yoğun tempoda bizi yalnız bırakmadılar”

Öncelikle Ergin hoca ve Ufuk hocaya, tüm sporcu arkadaşlara teşekkür etmek istiyoruz. Bu yoğun tempolarında All Star’da bizi yalnız bırakmadılar. Pazar günü herkesin ailesiyle gelerek güzel vakit geçirmesini istiyoruz. 10 bin kadar bilet satmışız. Bu da bizi mutlu ediyor. Demek ki güzel şeyler yaptık ki halkımız bu organizasyonu sahip çıkıyor. Bu tip organizasyonlar onların katılımıyla güzel oluyor. Halkımıza teşekkür ediyoruz

“Böyle bir oyuncuyu kadroda görmek istiyoruz”

Shane Larkin konusunda geçen günlerde menajeriyle görüştük. Perşembe günü Larkin’le de görüşeceğiz. Kendisi çok yoğun. Bugün maçı var, cuma günü maçı var. Maçlardan önce motivasyonunu bozmamak istiyoruz. Kendisiyle temasımız olduktan sonra net açıklama yapmak daha doğru olur. Şu anda Avrupa’nın en başarılı oyuncusu. Beğendiğimiz bir basketbolcu. Gerek ben, gerekse de teknik ekip böyle değerli bir oyuncuyu kadroda görmek ister. Kendisiyle görüştükten sonra net şekilde konuşmak daha doğru olur