Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi TBF, Tahkim kararının ardından başvuru tarihlerini uzattı

TBF, Tahkim kararının ardından başvuru tarihlerini uzattı

TBF, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket'in 18 Eylül 2020 tarihine kadar gerekli evrakları tamamlayarak Lige katılabileceğini duyurdu.

tbf-1

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, ING Basketbol Süper Ligi’ne katılmak için yaptığı başvurunun reddedilmesi üzerine TBF başkanı Hidayet Türkoğlu bir açıklama yapmıştı. Hidayet Türkoğlu bu kararın alınmasında ki sebebin belge eksikliği olduğunu belirtmişti.

Kararın yanlış olduğunu düşünen Denizli Basket, hakkını SGM Tahkim Kurulu’na kararın iptali için başvuru yaparak savundu. Kurul yapılan itirazı haklı bularak Denizli temsilcisinin ING Basketbol Süper Ligi’nde yer alması için yapacağı başvurunun değerlendirilmesine karar verildi.

Alınan kararın ardından TBF resmi internet sitesinden şu duyuruda bulundu:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı Tahkim Kurulu’nun 03.09.2020 tarihli kararında; Bandırma Basketbol İhtisas Kulübü’nün ligden çekilmesi üzerine ilan yapılarak yeni bir katılım süreci planlanması ve böylece eşit işlem kuralına uygun davranılması gerektiği belirtilmiştir.

 
Türkiye Basketbol Federasyonu bu karara uygun olarak; ING Basketbol Süper Ligi’nde yer almak arzusunda olan Türkiye Basketbol Ligi (TBL) takımlarına, 18 Eylül 2020 tarihine kadar Basketbol Süper Ligi Katılım Esasları Talimatı kapsamında başvuruda bulunabileceklerinin bildirilmesine karar vermiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”