Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi TBF’den Datome’nin ambulansa alınmaması ile ilgili ilk açıklama!

TBF’den Datome’nin ambulansa alınmaması ile ilgili ilk açıklama!

TBF, Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında oynanan müsabakada sakatlanan Gigi Datome'nin ambulansa alınmaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında oynanan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final play-off 5. maçında sarı-lacivertli oyuncu Datome’nin sakatlığı sonrası ambulansın kullanılmasına izin verilmemesi hakkında Türkiye Basketbol Federasyonu açıklamalarda bulundu.

TBF yaptığı açıklamada gerekli araştırmaların yapılacağını belirtirken, “Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları” talimatının 37. maddesine göre ambulansın kullanımının iki takıma da ait olduğunu belirtti.

TBF’den yapılan açıklama şu şekilde:

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin 17 Haziran Pazartesi günü oynanan 5. maçının ardından gündeme gelen “Ambulans olayı” ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.
Müsabakalar esnasındaki sağlık personeli ile ilgili maddemiz “Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları” talimatımızın 37. maddesinde açık bir şekilde belirtilmiştir. Yaşanan hadise üzerine, olayın tüm taraflarını kapsayacak şekilde gerekli araştırmalar başlatılmıştır.