Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Tofaş 10’da 10 yaptı

Tofaş 10’da 10 yaptı

Karşıyaka’da Berk’in sakatlığının yanı sıra Alp ve  Waters 5 faul alınca son dakikalarda Berke Aygündüz’de süre alıp katkı sağladı. Tofaş’da Morgan’ın 25 sayısı dikkat çekerken Karşıyaka’da Wood 23 sayıyla en skorer isim oldu. Tofaş bu sonuçla yenilgisiz liderliğini sürdürdü.

Maça iyi başlayan Tofaş üstünlüğü erken yakaladı. Kolay sayı üreten Bursa temsilcisi sahada istediğini yapan taraftı.7. dakikanın başında Berk Uğurlu’nın bileği burkuldu ve yerde kaldı. Fark çift hanelere çıksa da Karşıyaka mücadele ederek oyuna geri döndü. İlk öeyrek 25-17 Tofaş lehine sonuçlandı.

İkinci çeyreğin başında Muhsin ilk basketi bularak farkı çift hanelere çıkardıktan sonra Karşıyaka fırtınası başladı. Önce Waters ardından Wood’dan gelen toplam üç üçlük farkı eritti. Wood alev alırken üst üste isabetlere devam etti. Seri 17-4’e gelirken üstünlük de Karşıyaka’ya geçti. Waters sorumluluk alıp üretmeye devam ederken Tofaş adeta stop etti. Çeyrek içinde çift haneli geriye düşen Karşıyaka 2.50 kala 41-31 ile 10 sayıyla öne geçti. İlk devre 45-35 Karşıyaka üstünlüğü ile sonuçlandı.

Crocker, Mejia ve Barış üçlüsüyle ikinci yarıya çok daha iyi bşalayan Tofaş hücumda toparlanmış gözüktü. Fark yine de çok azalmazken Egemen’in etkili oyunnu sevindiriciydi. Egemen’in isabetleriyle skor 57-44’e kadar geldi. Çeyreğin son bölümünde ise sahneye Yiğit çıktı. üst üste üçlüklerle takımını yeniden oyuna sokarken 11-2’lik Tofaş serisinin de mimarı oldu. Son çeyreğe 63-57 önde giren taraf Karşıyaka oldu.

Son çeyreğe Tofaş fırtına gibi girdi. Rakibine sayı imkanı tanımayan Bursa temsilcisi 4.5 dakikada yakaladığı 11-0’lık seriyle bir anda 5 sayıyla öne fırladı. Jones’un üçlüğü Karşıyaka’nın son çeyrekteki ilk isabeti oldu. Jones bir üçlük daha sokunca fark 1 sayıya indi. Wood’un üçlüğüyle Karşıyaka öne geçti. Son iki dakikaya girilirken Crocker’ın serbest atışlarıyla skor 75-74 Tofaş lehine oluştu. Jones serbest atıştan skoru eşitledi. 1 dakika sayı gelmedikten sonra Morgan’ın serbest atışlarıyla skor 77-75’e geldi. Karşıyaka hücumdan boş dönerken Morgan yine serbest atışlarla  skoru 79-75’e taşıdı. Karşıyaka’nın pes etmeye niyeti yoktu. Wood çok zor bir üçlükle farkı 1 sayıya indirdi. Crocker bu sefer çizgiye giderken farkı da yeniden 3 sayıya çıkardı. Metin Karşıyaka adına çizgiye geldi fark yeniden bire indi. Taktik fauller devam ederken sıra Yiğit Arslan’a geldi o da ikide iki atınca 8 saniye kala fark 3’e çıktı. Metin’in üçlüğü Karşıyaka’da isabetli olmayınca karşılaşma 84-80 Tofaş üstünlüğü ile sona erdi.