Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Trabzonspor’dan Galatasaray’a Fark!

Trabzonspor’dan Galatasaray’a Fark!

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Trabzonspor, Green, Harris ve Vasiliauskas ile isabetli sayılar bularak, ilk çeyreği 31-19’luk skorla üstün tamamladı.

İkinci çeyreğe Heslip’in üç sayı çizgisinin gerisinden kaydettiği basketle giren bordo-mavililer, skor üretmeye devam etti. Top kayıpları ve isabetsiz atışlar yapan Galatasaray Odeabank’a karşı üstünlüğünü sürdüren Trabzonspor, periyodun son bölümünde Heslip, Green, Obekpa ve Harris’in sayılarıyla farkı çift hanelere çıkararak, soyunma odasına 60-33 önde girdi.

Maçın üçüncü periyoduna Summers ve Hardy’nin isabetsiz üç sayılık atışlarıyla başlayan Galatasaray Odeabank, Harris’in pota altından ürettiği basketlere engel olamayınca 22. dakikada fark 32 sayıya çıktı: 64-32. Kalan bölümde Göksenin Köksal ve Preldzic ile sayılar bulan sarı-kırmızıların çabası farkı kapatmaya yetmedi ve Trabzonspor, final periyoduna 27 sayı farklı 83-56 üstün gitti.

Son periyotta da üstünlüğünü sürdüren Trabzonspor, salondan 103-82 galip ayrıldı.

Maçın En Skorer İsmi Trabzonspor’dan

Trabzonspor’da Heslip 24 sayıyla en skorer isim olurken Paul Harris ve eski Galatasaraylı Caleb Green maçı 20’şer sayıyla tamamladılar.

Galatasaray Odeabank’ta ise Göksenin Köksal 22 sayıyla en skorer isim olurken Renfroe 12, Preldzic 11 sayıyla maçı tamamladı.