Türk Telekom, Daçka karşısında Kyle Wiltjer’la galibiyete yürüdü (ÖZET)

ING Basketbol Süper Ligi'nde karşı karşıya gelen Türk Telekom ve Darüşşafaka Tekfen mücadelesinden Türk Telekom 79-69 sahadan galip ayrıldı.

ING Basketbol Süper Ligi’nde karşı karşıya gelen Türk Telekom ve Darüşşafaka Tekfen mücadelesinden Türk Telekom 79-69’luk skorla sahadan galip ayrıldı.

Mücadelenin ilk çeyreğinde Türk Telekom skor üstünlüğünü kazansa’da ikinci çeyrekte Darüşşafaka Tekfen üstünlük kurdu ve ilk yarıyı önde tamamladı. Üçüncü çeyrekte Türk Telekom skor üstünlüğünü yeniden kazansa da çeyreğin sonuna doğru Darüşşafaka Tekfen mücadeleyi bırakmadı. Skor farkını eriten Tekfen, son çeyreğe beraberlikle girdi. Son çeyrekte skor üstünlüğünü yeniden eline alan Türk Telekom sahadan galip ayrılan taraf oldu.

Türk Telekom’da Micheal Oluwaseun Eric 16 sayı ile oyunun en skorer ismi oldu. Kyle Gregory Wiltjer ise 15 sayı, 6 ribaund, 4 asistle Eric’e eşlik etti. Muhammed Mustafa Baygül’de ürettiği 14 sayı, 6 asistle galibiyete katkı sağladı.

Darüşşafaka Tekfen tarafında ise John Gillon13 sayı, 4 asistle, Doğuş Özdemiroğlu’da 12 sayı, 4 ribaundla takımı sırtladı. Sinan Güler ise 10 sayı ürettiği mücadelede Grant Jerrett 8 sayı, 11 ribaund ile double double’ı kaçırdı.

Birinci çeyrek: 21-14
İkinci çeyrek: 30-34
Üçüncü çeyrek: 50-50
Dördüncü çeyrek: 79-69