Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Udoh çiftçi oluyor!

Udoh çiftçi oluyor!

NBA’e dönüş sezonunda parkede aradığını bulamayan Ekpe Udoh gelecek planlarını Amerika’da yapmaya devam ediyor. Eski EuroLeague MVP’si sağlık ve eşitlik için modern bir çiftçi olma planını gerçekleştiriyor.

Ekpe Udoh ve ortakları geçtiğimiz günlerde yeni bir şirket kurduklarını duyurdular. Utah Jazz‘in uzunu ve eski EuroLeague MVP’si topraksız tarım yapacak Let’s Get Right adlı bir şirketin kurucusu oldu.

2015’te Fenerbahçe Doğuş‘ta oynadığı günlerde bu girişim üzerinde çalışmaya başlayan Udoh yatırımı hakkında Salt Lake Tribune‘a konuştu:

Memleketi Oklahoma’da taze sebzeler yetiştirmek için kurduğu şirketle Udoh taşra bölgesinde ve şehrin iç kısımlarında bulunan okullara sağlıklı sebzeleri ulaştırmayı hedefliyor.

Kendisi kadar şanslı olmayan insanlara ve çocuklara ulaşmayı hedeflediğini söyleyen Udoh’un bu şirketi kurmaktaki amacı olabildiğince çok insana olabildiğince çok sağlıklı besin ulaştırmak:

“Devlet okullarına, küçük mahallelere, daha da küçük topluluklara ulaşmak istiyorum. Ürünlerimizin restoran gruplarına gitmesini isteriz. Olabildiğince kolay ulaşılan ve ucuz olması için çalışıyoruz. Beslenme alışverişi ne kadar pahalı olur biliyorum. Dolayısıyla fiyat açısından da uygun olsun istiyoruz.”

Udoh ayrıca ailesinin Nijerya’daki mesleği olan çiftçiliğe devam edeceği bu girişimin 5 yıl sonrası için planladığı emekliliğinde de kendisinin spor sonrası kariyerinde yerinin olmasını planlıyor.

Utah’ta da kitap kulübü, toplumsal çalışmaları ve sempatik kişiliğiyle şehrin sevgisini kazanan Udoh saha içinde henüz aradığını bulamamış gibi gözükse de hem parkede hem parke dışında planlarını Amerika’yla ilgili yapmaya devam ediyor.

EuroHoops