Ana sayfa THY Euroleague Ufuk Sarıca: “Ligler ne zaman başlar bilmiyorum…”

Ufuk Sarıca: “Ligler ne zaman başlar bilmiyorum…”

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka ve A Milli takım başantrenörü Ufuk Sarıca, koronavirüs sebebiyle liglerin tatil edilmesini değerlendirdi.

Ufuk Sarıca:

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka ve A Milli takım başantrenörü Ufuk Sarıca, koronavirüs sebebiyle liglerin tatil edilmesini değerlendirdi.

Konu ile ilgili Tivibuspor’a değerlendirmelerde bulunan başantrenör Ufuk Sarıca, liglerin ne zaman başlayacağına dair herhangi bir öngörüde bulunamadığnı söylerken, takımı Pınar Karşıyaka’da hiçbir oyuncusunda hastalık belirtisi görülmemesinin sevindirici olduğunu ifade etti.

Ayrıca Sarıca, federasyon ile de sık sık görüştüklerini söylerken, liglerin başlama tarihine ilişkin öngörülerin sadece tahminde öteye gidemediğini de sözlerine ekledi.

Deneyimli başantrenör Ufuk Sarıca’nın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

‘EVDE KAL’ UYARISINA UYUYORUZ

Liglerin ertelenmesiyle beraber biz de çalışmalara ara verdik. Kısa vadede şu an bir dönüş gözükmüyor gibi. Bilim adamlarının söylediği gibi ‘Evde Kal’ uyarısına uyarak hepimiz evlerde kendimizi bir nevi karantinaya aldık, dikkat etmeye çalışıyoruz. Oyuncuların belki evlerde ufak çaplı bir çalışmaları oluyor ama bu bizim günümüzde hep yaptığımız antrenmanlarla mukayese edince gerçekçiliğini kaybediyor. Ama tabi öncelikli olarak sağlık önemli. Umarım ilerleyen günlerde olumlu anlamda pozitif gelişmeler olur. Bunun da yansımasını biz de tekrardan normal hayata dönecek şekilde görürüz.

“ÖNGÖRÜDEN ÖTEYE GİDEMİYORUZ”

Federasyonla iletişimimiz oluyor tabii ki ama liglerin yeniden ne zaman başlayacağına ilişkin bir öngörülerimiz konuşmaktan, tahminden öteye gitmiyor. Kimsenin de bir bilgisi yok. Yaşanan süreç ilk defa başımıza gelen bir hadise. Dünya çapında felaket bir salgın. Dolayısıyla günbegün takip etmek gerek gelişmeleri. Oyuncuların, bizlerin de normal hayatta devamlı seyahat eden insanlar olarak belki diğer insanlardan mental olarak biraz daha sıkıntımız olacak diye düşünüyorum.

“TAKIMIMDA HASTALIĞIN OLMAMASI SEVİNDİRİCİ”

Burada belki fiziksel antrenmanlar öne çıkıyor ama spor adamlarında mental olarak da sıkıntılar çıkabilir diye düşünüyorum. Bu konuyla ilgili de herkesin kendini biraz törpülemesi veya bu konuda antrenman yapması gerekiyor. Bir öngörüm benim de yok. Burada şu ana kadar yaşadığımı süreçte takımda böyle bir hastalığın olmaması, bu süreç zarfında herhangi bir ateşli oyuncumuzun olmaması bizim için sevindirici. Liglerin dönüşü ne zaman olacak sorusuyla ilgili açıkçası ben de bir öngörüde bulunamıyorum.