Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Vasilije Micic’ten Fenerbahçe açıklaması

Vasilije Micic’ten Fenerbahçe açıklaması

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde şampiyon olan Anadolu Efes'in başarılı oyuncusu Vasilije Micic ülkesinde verdiği röportajda Fenerbahçe dönemini bitirmenin azımsanacak bir başarı olmadığını söyledi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olan Anadolu Efes’in başarılı oyuncusu Vasilije Micic ülkesinde verdiği röportajda Fenerbahçe dönemini bitirmenin azımsanacak bir başarı olmadığını söyledi.

Micic, şampiyonlukla ilgili olarak, “Bu kupayı hak ettik. Çok kaliteli bir rakibe karşı mücadele ettik. Fantastik bir başarı elde ettik, mutluyum.” açıklamasını yaptı.

Kendisi gibi oyun kurucu olan Shane Larkin ile birlikte yanyana oynamasıyla alakalı gelen soruya Micic, “Bu bizim tarzımız ve oyun stilimiz. Shane ve ben, rollerimizi mükemmel paylaşıyoruz. Sahada da çok iyi olduğumuzu düşünüyorum.” cevabını verdi.

“FENERBAHÇE’NİN DÖNEMİNİ BİTİRMEK AZIMSANACAK BİR BAŞARI DEĞİL”

Anadolu Efes ile ilk sezonunda bu başarıyı bekleyip beklemediğine dair gelen soruya Vasa, “Anadolu Efes’e geldiğimde iyi bir sezon geçirmeyi bekliyordum. Benim gibi birçok önemli oyuncu gelmişti. Her şey iyi görünüyordu. Ayrıca, Fenerbahçe dönemini bitirip Türkiye’de şampiyon olmak da azımsanacak bir başarı değil.” cevabını vererek sözlerini sürdürdü.

“EFES’TE KALDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Anadolu Efes’te kalma kararını da açıklayan Sırp yıldız, “Kulüple, aile arasında geçen bir görüşme gibiydi ve el sıkıştık. En yakınlarımla konuştum, Anadolu Efes’teki ilk sezonum çok iyiydi. Bu nedenle kalma kararı aldım. Kaldığım için de çok mutluyum.” dedi.

“YORGUNLUKTAN ÖLÜYORUM”

18 Temmuz’a kadar tatil yapacağını söyleyen Micic, “Yorgunluktan ölüyorum. Bu sezon 102. maçımı Fenerbahçe’ye karşı oynadım. Şimdi Sırbistan Milli Takımı’ndan beni bekliyorlar. Önümüzde çok önemli bir Dünya Kupası var.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.