Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Wilbekin transferi tıkandı! Anadolu Efes ile anlaşamadı

Wilbekin transferi tıkandı! Anadolu Efes ile anlaşamadı

Anadolu Efes, Scottie Wilbekin transferi için oyuncuyla anlaştı fakat Darüşşafaka’yla görüşmeler sürüyor. İki taraf fesih bedeli konusunda anlaşamazken Maccabi Tel Aviv araya girmek için bekliyor.

Anadolu Efes‘in Darüşşafaka‘dan kadrosuna katmak için bir süredir çabaladığı ve yeşil-beyazlı kulüple görüşmelere devam ettiği Scottie Wilbekin transferinde uzlaşma şu an için yakın gözükmüyor.

Eurohoops kaynaklarının verdiği bilgiye göre oyuncuyla anlaşan Anadolu Efes, Wilbekin’le hala bir yıllık kontratı bulunan Daçka‘yla da sözleşme feshi için bir orta yol arıyor.

Fakat yeşil-beyazlı kulübün 1 milyon dolarlık sözleşme fesih bedeli isteğine lacivert-beyazlılardan gelen yanıt olumsuz.

Transfer Daçka’nın 1 milyon dolarlık ücreti almadan Wilbekin’in gelecek sezonluk haklarından vazgeçmeye niyeti olmadığı için tıkanmış durumda.

Yine Eurohoops kaynaklarına göre Wilbekin’e talip olan bir başka ekip Maccabi Tel Aviv de Darüşşafaka’ya talep ettiği 1 milyon dolarlık fesih bedelini ödeyebileceğini sözlü olarak iletti fakat Efes‘le Daçka arasındaki görüşmelerin sona ermesini bekliyor.