Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Yenilgisiz Lider Anadolu Efes’i de Devirdi!

Yenilgisiz Lider Anadolu Efes’i de Devirdi!

TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk bölümlerinde TOFAŞ dış atışlardan isabet bulurken, özellikle Sammy Mejia’nın 11 sayılık katkısı sonrası ilk çeyreği 19-17 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte seyircisinin de desteğini alarak yakaladığı hızlı hücumları sayılara çeviren mavi yeşilli ekip, oyunda ritmi ele geçirdi Josh Owens ve Tony Crocker’ın skorer oyunu sonrası soyunma odasına da 42-28’lik üstünlükle gitti.

İkinci yarıdan itibaren toparlanma sinyalleri veren Anadolu Efes, bu bölümde Bryant Dunston ve Vladimir Stimac ile pota altını etkini kullanmaya başladı. Fark da azalırken, buna karşın TOFAŞ skor avantajını sürdürerek kader periyoduna 54-51 üstün başladı.

Son periyotta ise Anadolu Efes’in dönüş çabalarına karşı hücumda bulduğu iyi ritmi koruyarak cevap veren mavi yeşilli ekip, parkeden de 80-69’luk galibiyetle ayrıldı. TOFAŞ, bu sonucun ardından 7’nci maçında da 7’nci galibiyetini alarak ligdeki namağlup liderliğini sürdürdü. Anadolu Efes ise ligdeki ikinci mağlubiyetini aldı.