Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Yıldız oyuncular korona sebebiyle Fenerbahçe maçında oynamadı

Yıldız oyuncular korona sebebiyle Fenerbahçe maçında oynamadı

ING Basketbol Süper Ligi'nin 23. haftasında Fenerbahçe Beko ile TOFAŞ arasında oynanan mücadelede Bursa ekibinin iki yıldızı forma giymedi. 

sammy-meija

ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. haftasında Fenerbahçe Beko ile TOFAŞ arasında oynanan mücadelede Bursa ekibinin iki yıldızı forma giymedi.

Tüm dünyayı saran coronavirüs sebebiyle birçok Avrupa ülkesinde maçlar ileri bir tarihe ertelenmişti. Ancak ING Basketbol Süper Ligi’nde tüm maçların seyircisiz oynanması kararı çıkmıştı.

Bugün oynanan Fenerbahçe Beko, TOFAŞ mücadelesinde de konuk ekipte mücadele eden Devin Williams ve Sammy Mejia’nın coronavirüs sebebiyle Bursa’da kalarak maça çıkmadığı iddia edildi.

Basketfaul sitesinde yer alan habere göre Sammy Mejia ve Devin Williams, Avrupa’da tüm liglerin ertelendiğini, Türkiye’de ligin ertelenmesini anlamadıklarını, bu yüzden de maçlarda forma giymek istemediklerini belirterek İstanbul’a gelmediği iddia ediliyor.

Dün Galatasaray Doğa Sigorta ile Pınar Karşıyaka arasında oynanan mücadelede de sarı-kırmızılı takımın yıldız isimleri Aaron Harrison ve Tai Webster coronavirüs tehdidi sebebiyle mücadelede forma giymeme kararı almıştı.

Fenerbahçe Beko’lu Malcolm Thomas da geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile ING Basketbol Süper Ligi’nde maçların seyircisiz şekilde oynanmaya devam etmesinin güvenli olmadığını dile getirmişti. Bugün Obradovic onu maç kadrosunda tercih etmedi. (Ancak yıldız oyuncunun kadroda yer almaması coronavirüs sebebiyle mi, yoksa Obradovic’in kadro tercihi ile alakalı mı bilinmiyor.)